VOJENSKÝ VÝCVIKOVÝ PROSTOR


Tak jako každý team máme oblíbená místa. Protože si myslíme, že to bude zajímavější než obvyklé pindy obvyklé na týmových webech, rádi bychom vám představili místa, na kterých často hrajeme, kde trénujeme a která jsou pro nás zajímavá nebo důležitá. Tato sekce by zároveň měla sloužit jako zdroj informací po všechny osvícené účastníky námi pořádaných akcí, kteří jsou ochotni před odjezdem na akci chvilku plánovat.

Některé z těchto oblastí jsou momentálně pro airsoft nepřístupné. Na mnoha nelze pořádat masové akce. Jakékoli aktivity bez předchozího souhlasu majitelů NEDOPORUČUJEME a neneseme zodpovědnost za žádné škody, které vám vzniknou v důsledku ilegálního využívání popsaných oblastí (např. při nenahlášené akci).

Ortofota v této sekci pocházejí z internetových mapových serverů http://beta.mapy.cz a http://www.uhul.cz, topografické mapy z prodejny map ČÚZK.


Děčínský Sněžník

Více než 700 metrů nad úrovní děčínského Labe se tyčí majestátní ,,stolová" hora s respekt budícím názvem Děčínský Sněžník, jíž vévodí původní kamenná rozhledna. Pokud na severu Čech očekáváte bohatou sněhovou nadílku, nárazové vichry a zaručenou teplotu pod bodem mrazu, pak první kam v zimě zamiřte, je právě tato příhraniční oblast. Nejen však svou zimní atmosférou, ale i v teplejších měsících je tento kraj atraktivní pro člověka s dobrodružnou povahou. Pískovcové masivy a městečka, tvořící komplikovaná bludiště (jako např. Tisá), lezci oblíbené věže v okolí vesnice Ostrov nebo samotná hora Sněžník jsou ideálním místem pro nejrůznější adrenalinové a survivalové činnosti.
Tuto lokalitu jsme si oblíbili zejména v poslední době, neboť svou polohou a atraktivitou je tou nejlepší volbou.
ortofoto


Holý vrch

Lokalita na hranicích jednoho unikátního VVP v blízkosti Tisé. Terén otevřený, travnatý, s množstvím řídkých jeřábových remízků a linií (pozůstatky hranic polností). Žádné cesty s výjimkou jedné turistické značky, dobře znatelné přirozené hranice a navíc je to kousek od Tisé. Místo má rozhodně skvělou atmosféru, několik zajímavých ruin nedaleko Panenské už je jen takovou třešničkou na dortu. :) Zejména v mlze má toto místo osobitý půvab, jak ostatně mohou potvrdit účastníci Svobodných svahů 2004. Cenou, kterou se zde platí za klid a opuštěnost, je větší vzdálenost od civilizace a parkovišť.
Tato lokalita sousedí s vojenským prostorem, takže pokud se vypravíte v tam místa, pamatujte, že když začnou cedule, končí legrace!
mapa | ortofoto


Jílovské tisy

Vynikající místo s velmi různorodým terénem, jehož hlavní výhodou je těsné sousedství s bydlištěm většiny týmu. Její jádro tvoří hustým lesem (smrk, bříza, dub) porostlý masiv kopce Výrovna (540 m n. m.) u Jílového, najdete tu však i louky, směrem na jih je docela velká neobydlená oblast. Nachází se zde několik velmi strmých skalnatých partií. Oblast je ohraničena ze severu Jílovým, ze západu obcí Čermná, z východu Horním Jílovým, směrem na jih lze kdykoli „vypadnout“ do okolního Českého Středohoří. Oblast nemá přirozené hranice, ovšem díky členitosti krajinných prvků lze dobře vymezit hranice momentální operační oblasti. Několik turistických stezek a lesní cesta, která oblast protíná, způsobuje přelidněnost některých částí tohoto jinak celkem liduprázdného prostoru. Na jihozápadním svahu Výrovny les zpestřuje několik kamenných valů.
Součástí oblasti je i Přírodní Památka Jílovské tisy, v jejímž území se snažíme omezit naši činnost na minimum.
mapa | ortofoto


Skalice

Na severovýchod od obce Skalice na Litoměřicku se nachází zajímavý kopec s poutavým (a pravdivým) názvem Dlouhý vrch, kde působí, trénuje a válčí litoměřická jednotka Troopers. Členitý terén, velké převýšení a hustý lesní porost (převažují smrk, dub) umožňují na relativně malém území pořádat i poměrně obsáhlé scénáře; vše ještě vylepšují zákopy a opevněná postavení vybudovaná lokální guerillou Troopers. K lokalitě je dobrý přístup autem, ale je třeba dát pozor a nepřejet, protože lokalita se nachází v území CHKO. Účast na akcích pořádaných v tomto prostoru můžeme jedině doporučit.
mapa


Skrytín

Nad údolím na levém břehu Labe napůl cesty mezi Ústím a Děčínem se nachází lokalita, která oplývá rozmanitým prostředím, opuštěnými budovami a okolním členitým terénem. Další výhodou je přístup autem, dosah hromadnou dopravou je však problematický, je potřeba hodinu šlapat do kopce. Jádrem a srdcem tohoto místa jsou trosky pionýrského tábora, kde se zachoval mj. bazén, část patrové budovy a další zvolna zarůstající krajinné prvky typu umýváren, betonových základů a hajzlíků. Nevýhodou je místní obyvatel, který si z trosek udělal smetiště a který nestojí o nežádoucí přítomnost do té míry, že neváhal nastřílet do přístupové cesty hřebíky, takže na Skrytín se teď nejezdí. Tato jinak opuštěná část Českého Středohoří je však přístupná i odjinud a pro militaristicky zaměřené jednotky je to výborná volba.
mapa | ortofoto


Vápenka u Teplic

Na okraji Teplic se nachází lokalita, která je jako stvořená pro „kropící“ airsoftové akce menšího rozsahu. Byla pokřtěna v listopadu 2005 při Claymore Challenge, kde se projevily její velké kvality i nevýhody vyplývající z blízkosti lázeňské metropole. Nepravidelný ovál o velikosti asi 0,5 x 0,5 km je přírodním (lidmi odtěženým) amfiteátrem s členitým porostem břízy a jiného houští a spoustou terénních vln. Hranice herního prostoru lze bez problémů vymezit. Místo je soukromým vlastnictvím, ovšem hlídač hraje airsoft a veškeré akce jsou pořádány se souhlasem majitele, takže v těchto místech není problém náhodného civila pro jeho vlastní dobro slušně vykázat.
mapa | plánek